In 2011 the Greater Jacksonville Pop Warner Football Conference
 Board of Directors decided to honor those past board members, who
 are no longer with us, for their time and dedication to the youth of
 our community.  We have changed the division names in their memory.
 
==========================================================================

SCORES FROM SEPT. 27TH HAVE BEEN POSTED ON SEPT. 27TH, AT 09:45 PM

Field Chart -

===========================================================================

Schedule Notes:
1- Some teams will play home games at sites other than their home association due to scheduling constraints.
2- Playoffs game notations will be posted at a later date.
3- If you play a team in your division schedule twice, the second game will count toward the division standings.


IF you find any scores that were reported incorrectly or missing please email the information to
Bartw1964@aol.com.  Make sure to reference scores or schedules in the subject line and include the date, site, time, field and league/schedule information.  But please have only person per team send the information, preferably the head coach.  This will cut down on the amount of emails and duplicates.
 

==========================================================================

LEAGUE RULES AND PLAYOFF INFORMATION CLICK HERE (Updated 08/23/14)

TINY MITE SCHEDULES

 

Tiny Mite League Schedule:  
Teams Include: ALL
MITEY MITE SCHEDULES
   Mitey Mite Division Rules: The scores from the Mitey Mite Division will NOT be posted as the conference does
not recognize league/conference winners. 
 

 

Mitey Mite Schedule :
  Teams Include: ALL

JR PEE WEE SCHEDULES


 

 

Division I Bob Twigg Junior Pee Wee:  
Teams Include: NAA Cowboys, FVAA Steelers, GPAA Trojans, MAA Tigers Blue, NFAA Rattlers, WFL Wildcats, SWAA Ravens, LSAA Red Raiders
 
  Division II Jack Leonard Junior Pee Wee:
Teams Include: BYAA Bulls, CFL Outlaws Gold, OSA Blue Bucs, MAA Tigers Orange, WDYA Sharks, KPAA Vikings, AFA Seminoles, PCFC Saints
 
  Division II/III Don Anderson Junior Pee Wee:
Teams Include: NJSA Tigers, SPAA Gators, SWAA Seahawks, GPAA Seminoles, FVAA Seminoles, LSAA White Raiders, OSA Silver Bucs (D3), CFL Outlaws Black (D3)
 
PEE WEE SCHEDULES

 
  Division I Bob Twigg Pee Wee:
Teams Include: NAA Cowboys, FVAA Tigers, GPAA Eagles, MAA Tigers Blue, NFAA Raiders, WFL Wildcats, SWAA Hawks, LSAA Red Raiders
 
  Division II/III Jack Leonard Pee Wee:
Teams Include: CFL Outlaws Gold, OSA Blue Bucs, WDYA Sharks, PFAA Rattlers, AFA Seminoles, PCFC Saints, OSA Silver Bucs (D3), CFL Outlaws Black (D3)
   
JR. MIDGET SCHEDULES
 
  Division I Bob Twigg Junior Midget:
Teams Include: NAA Cowboys, GPAA Trojans, MAA Tigers Blue, SWAA Falcons
 
  Division II Jack Leonard Junior Midget:
Teams Include: BYAA Bulls, CFL Outlaws Gold, OSA Blue Bucs, MAA Tigers Orange, WDYA Sharks, CYAA Wolverines, AFA Seminoles, PCFC Saints
 
MIDGET SCHEDULES

 
  Division I/II Bob Twigg Midget:
Teams Include: GPAA Jaguars, NFAA Renegades, WFL Wildcats, SWAA Eagles, LSAA Red Raiders, BYAA Bulls (D2)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.